תוכניות שפת הקשב לבני נוער פועלות באופן הפונה אל האינטליגנציה והעניין האישי של הנערים

שפת הקשב לבני נוער

בבתי ספר תיכוניים ומסגרות אחרות לבני נוער.

כיום, ישנן פעילויות רבות של תוכניות “שפת הקשב” גם בבתי ספר תיכוניים ומסגרות אחרות לבני נוער. תוכניות אלו פועלות באופן הפונה אל האינטליגנציה והעניין האישי של בני הנוער במטרה לעורר מוטיבציה ולעבוד עם התנגדויות. מחד באמצעות תכנים של חקר המוח ולמידה כיצד התודעה שלנו פועלת (נושאים של קשב, ויסות, לחץ, התמכרויות ועוד). מאידך, באופן חוויתי של תרגול מדיטציה בישיבה ובתנועה לפרקי זמן קצרים, תרגילים בתנועה, הזמנה לתרגול יומי בבית, שיח משותף, ולמידה הדדית מהחוויה. בתיכונים, מפגשים אלו מתרחשים בחלק מבתי הספר אחת לשבוע למספר מפגשים מוגבל או בבתי ספר אחרים לאורך השנה. כמו כן, נעשית עבודה משמעותית במסגרות בלתי פורמליות של פנימיות, מרכזי ההעשרה, מכינות קדם צבאיות, קבוצות ספורט, מרכזים שיקומיים ועוד. מתוך העבודה בשטח, היו תגובות מאוד חיוביות על שינויים משמעותיים בשגרת החיים של בני הנוער ובהתמודדות עם אתגרים מורכבים.

את השעורים מעביר/ה מנחה ל”שפת קשב”, אשר עבר/ה הכשרה בקורס המיועד להתמחות בהקניית מיומנויות מיינדפולנס בעבודה עם ילדים ונוער. 


קראו עוד

מסגרות ייעוץ

“שפת הקשב” אינה תוכנית חינוכית בלבד, אלא שפה חינוכית אשר תומכת בהתפתחות הילד ובניית יסודות חשובים. ניתן לפנות אל קהילת המנחים לליווי וייעוץ מסגרות שונות במטרה לייצר פלטפורמות המאפשרות פיתוח מיומנויות קשב. הייעוץ מאפשר תהליכים מותאמים אישית לפי הצרכים השונים של המסגרת המבקשת.   

דילוג לתוכן